Lábtörés kezelése, támogatása reikivel

Saját tapasztalatom mondom el neked, januárban megcsúsztam egy vizes lépcsőn, és pár apró törés keletkezett a bokámban. Téli baleset, mondják, tömegeket érint. Ezért úgy gondoltam, megosztom a friss reikis tapasztalataimat veletek, azonban pár héttel később meghalt anyukám, ezért a blogírás elmaradt. Mikor újra lett volna lendületem, akkor kiderült, hogy a világ másik felén élő apám halt meg. Szóval, a téli baleset már nem aktulális így a nyár kezdetén, de úgy érzem hasznos lehet ez még valamikor nektek is.

Úgyhogy nézzük mire érdemes figyelni ha törött lábat (vagy akármilyen törött, zúzódott testrészt) reikizel.

Amikor friss a sérülés

Természetesen menj orvoshoz, röntgenre, stb., könnyebb úgy reikizni is, ha tudod hol a probléma gyökere (esetünkben a törések).

Fontos minél előbb kezelni a sérült részeket, így kevésbé alakul ki szövődmény, kisebb a test sokkja, és gyorsabban beindul az öngyógyítás.

Amíg friss a sérülés, ne a sérülés helyén töltsd a reikit, hanem messzebbről indíts. Pl. én a bokámat majdnem térdtől indítva kezdtem kezelni. Csak második – harmadik kezelés után tudtam rátenni a kezem a sérülés helyére, és először ott is csak rövid időre.

Fontos, traumánál hiába tisztítasz, akkor sem szabad azonnal megtolni reikivel, fájni fog és kontraproduktív lesz.

Erő szimbólumot csak ésszel, amíg friss a törés, még a messziről indítás során is figyelned kell.

Lüktetni fog, a legkisebb „energiamozgás” esetén is. Ha messziről töltöd akkor is normális a lüktetés. Lassan, finoman

Reiki gömb használata

A trükk. 😊

Amikor már nem friss a sérülés (eltelt 1-2 nap), és nem érzed a lüktetést, akkor tehetsz a sérülésre reiki gömböt,  akár „messziről is” (engem nagyon akadályozott a rögzítő, amit gipsz helyett kaptam, hogy odaférjek a bokához), úgyhogy  „messziről dobáltam” a gömböket, óránként kétszer legalább, és ez legalább szórakoztató is volt.

Szinergia

Fontos, hogy kezeld a másik végtagot is, egyrészt hatnak egymásra, tehát a sérült láb is gyógyulni fog ha az egészségeset reikized. Másrészt mert most az épen maradt oldalt túlterheled, ez egészen biztos, és kelleni fog a reikis támogatás a károsodások elkerülésére.

Fontos, hogy figyeld a tested a gyógyulás egész ideje alatt, mert megváltozik a mozgásod, a rutinod, az egyensúlyod ilyen esetben, és ez megágyazhat a következő problémáknak, pl. ízületi fájdalmak, rándulás, ficam. Úgyhogy mindkét oldalt kezeljük, minden alkalommal, és figyelünk a test más részeinek állapotára is.

Lelki oldal, a miértek

Miután a sérülés kezelve van, és vigyázol magadra, akkor kezdhetünk azzal foglalkozni, hogy miért pont most, és miért pont ez történt.

Fontos, hogy bármilyen gondolatra is jutsz, legyél magaddal kedves és megengedő. Könnyű utólag okosnak lenni 😊

Számomra különösen fájó volt, hogy hetek óta tudtam, hogy ez a levegőben van körülöttem, hiszen intuitív empata vagyok, és direkt vigyáztam is. (Ezért kapaszkodtam a korlátba, különben amúgy csúnyább lett volna ez a történet.) De akkor is, volt egy pillanatnyi figyelmetlenség, kihagyás és ez elég is volt.

Ez a történés nagyon tanulságos volt. Befelé fordított. Tudatosabbá tett. Persze, ettől még ugyanolyan fájdalmas volt hetekig mankóval bénázni otthon.

Fogok majd írni arról is, hogyan segíthet a reiki a gyász időszakában, mert, bár a reiki nem varázspálca, de megtart, amikor szükség van rá. Oldja a mérhetetlen fájdalmat, és kezelhető mennyiségűvé teszi. Segít lelassulni a gyógyulás ritmusára. És kapaszkodót ad, amikor inkább csak elmenekülnénk.

Ha még nem vagy reikis, de szeretnél te is megkapaszkodni, minden hónapban indul online reiki tanfolyam, neked sem kell egyedül végigmenni az úton.

Megjegyzés hozzáfűzése

Kérjük, jelentkezzen be a hozzászóláshoz!